2 zone de încălzire cu ecran tactil SMD Rework Station
Reprelucrare sigură și de precizie pentru cipuri SMD, BGA și LED Stația de reluare DH-B2 combină precizia, fiabilitatea și accesibilitatea într-o soluție all-in-one pentru toate nevoile dvs. de reprelucrare, de la PCBA-uri complexe și dens populate până la benzi LED simple. Cu toate acestea, rămâne ușor de învățat și utilizat, permițând tehnicienilor să stăpânească rapid și cu încredere alinierea de precizie, amplasarea delicată și controlul precis al încălzirii.
Descriere
2 zone de încălzire cu ecran tactil SMD Rework Station
1. Caracteristicile produsului pentru 2 zone de încălzire Stație de reluare SMD cu ecran tactil

-
După terminarea lipirii și dezlipirii, apare o alarmare. Când temperatura depășește controlul,
circuitul electric se poate întrerupe automat, cu protecție la supraîncălzire.
2. Utilizați un ventilator puternic cu flux încrucișat pentru a răci rapid PCB-ul pentru a preveni deformarea acestuia și pentru a asigura efectul de sudare.
3. Utilizați o canelură în V echipată cu un dispozitiv flexibil pentru poziționarea PCB pentru a proteja PCB-ul de deformare atunci când
încălzit sau răcit.
4. Această mașină poate fi conectată la un computer pentru a fi controlată mai convenabil cu un port serial pentru PC încorporat și
un software proprietar atașat acestuia.
5. Pentru o capacitate termică mare a PCB/CSP/QFP sau alte cerințe de sudare la temperatură înaltă și fără plumb, toate
poate fi manevrat cu ușurință.
2.Specificația a 2 zone de încălzire Stație de reluare SMD cu ecran tactil
| Putere | 4800W |
| Încălzitor de sus | Aer cald 800W |
| Încălzitor de jos | Aer cald 1200W, infrarosu 2700W |
| Alimentare electrică | AC220V±10% 50/60Hz |
| Dimensiune | L800*L900*H750 mm |
| Poziționare | Suport PCB cu canale în V și cu dispozitiv de fixare universal extern |
| Controlul temperaturii | Termocuplu de tip K, control în buclă închisă, încălzire independentă |
| Precizia temperaturii | ±2 grade |
| Dimensiunea PCB | Max450*500 mm.Min 20*20 mm |
| Reglarea fină a bancului de lucru | ± 15 mm înainte/înapoi, ± 15 mm dreapta/stânga |
| BGAchip | 80 *80-1*1mm |
| Distanța minimă între cip | 0.15 mm |
| Senzor de temperatură | 4 (opțional) |
| Greutate netă | 36 kg |
3.Detalii despre 2 zone de încălzire cu ecran tactil SMD Rework Station
1. Interfață cu ecran tactil HD;
2. Trei încălzitoare independente (aer cald și infraroșu);
3. Pen vacuum;
4.Led far.



4.De ce să alegeți cele 2 zone de încălzire cu ecran tactil SMD Rework Station?


5.Certificat de 2 zone de încălzire cu ecran tactil SMD Rework Station

6. Ambalare și livrare a 2 zone de încălzire cu ecran tactil SMD Rework Station












