
Reparatie placa Asic Hash
Cu tot mai multe dificultăți de a obține un nou hashboard, pentru a repara un vechi hashboard este un lucru necesar de făcut, iar alegerea unei mașini de reprelucrare adecvată este o muncă importantă. DH-A2E este unul popular pentru repararea plăcii hash, cum ar fi repararea plăcii hash antminer l3+, repararea plăcii hash antminer s9, repararea plăcii hash s17 și așa mai departe.
Descriere
Reparatie placi hash Asic
Actualizat cu un aspect nou și o configurație mai bună: sistem de aliniere optic, control inteligent al temperaturii,
dezlipire/demontare și lipire automată, cu o singură tastă pentru a porni, ceea ce îl face să fie ușor de operat fără
orice proceduri complicate.

Parametrul produsului
| Alimentare electrică | 220V 50/60Hz |
| Putere nominală | 5000W |
| Puterea încălzitorului superior | 1200W |
| Puterea încălzitorului de jos | 1200W |
| putere IR | 2400W |
| Poziția PCB |
Canalul în V, platforma PCB cu dispozitive de fixare este mobilă pe axa X |
| Controlul temperaturii | Calculare PID, termocuplu în buclă închisă |
| Precizia montajului | 0,01 mm |
| Spațiu minim pentru cip | 0,1 mm |
| Mişcare | Controlul PLC |
| Dimensiunea PCB | Min 10*10mm, Max 450*400mm |
| Dimensiunea cipului | 1*1~80*80mm |
| Dimensiune | 600*700*850mm |
| Greutate netă | 70 kg |
Ilustrația produsului

| Articole | Funcție sau utilizare |
| Ecranul monitorului | Cip și placa de bază imagini pe antminer l3 hashboard reparație |
| Duza superioară | Pentru a colecta aer cald pentru încălzire |
| Sistem de alimentare | Transportați sau reciclați automat un cip t9+ repararea plăcii hash |
| CCD optic | Aliniere și montare vizibilă |
| Preîncălzire IR | Zona de preîncălzire |
| Comutator IR stânga | Porniți/dezactivați înlocuirea plăcii hash antiminer l3+ |
| Joystic | Zoon in/out |
| Touch screen | Pentru a seta temperatura și timpul reparați placa hash Antminer |
| Port USB | Încărcați software-ul sau descărcați profilul de temperatură |
| Micmetre | Ajustați +/-15mm l3 reparația plăcii hash |
| Termocuplu | Temperaturi exterioare testate |
| Început | Începeți să lucrați reparați hashboard |
| Oprire de urgență | Nu mai rulați înlocuirea plăcii hash Antminer S9 |
| Buton în sus și în jos | Sus și jos |
| Comutator IR dreapta | Porniți/dezactivați repararea plăcii hash s17 |
| Duza inferioară | Pentru a colecta aer cald pentru încălzire |
| Aprinde | Reparatie placi hash iluminare s9 |
| Început de lumină | Porniți/opriți |
| Poziția laserului | Pentru a localiza rapid reparația plăcii hash Antminer |
| luminozitatea CCD | Luminozitatea ajustată |
| HR adj. | Debitul de aer cald reglat |
| Unghi de rotire | Reparație hashboard cu cip rotit |
Detalii explicate

Ecran de afișare: 1080P, 15 inchi. Cipul și placa de bază au imagini clar pentru aliniere și montare
Lipire și ridicare

Tuburile de vid și încălzirea superioară sunt în 1, ridicându-se automat după dezlipire și
montare automată după alinierea vizibilă. antminer l3+ reparație plăci hash
Reparație de bază a plăcilor de hash Antminer

3 zone de încălzire independente, 2 dintre ele sunt încălzitoare cu aer cald, 1 dintre ele este infraroșu; aer cald
pentru îndepărtarea/desolidurarea și lipirea, zona de preîncălzire IR este mai mare pentru o placă de bază mai mare preîncălzită.
Set de parametri

Ecran tactil de 7 inchi, câte profile de temperatură pot fi setate și stocate.
PID pentru controlul temperaturii, 16 segmente pentru temperatură și timp setat, ceea ce asigură
placile de baza si chipul pot fi protejate cel mult. reparare placă hash antminer s9
Cunoștințe relevante:
hardware
1. Hardware
1.1 Putere
1.1.1 Sursa de alimentare funcționează normal
Notă: Funcționarea normală înseamnă că ventilatorul de răcire a procesorului de pe placa de bază se poate roti, iar ventilatorul plăcii grafice se poate roti.
1.Problemă: Pe raft sunt 6 plăci grafice, care intră în sistem normal, dar doar 2 plăci grafice sunt afișate în adaptorul de afișare, iar puterea de calcul poate rula doar pe două plăci grafice. (Faceți clic dreapta pe „Computerul meu” > „Proprietăți” > „Manager dispozitive” > „Adaptoare de afișare” pentru a vizualiza).
Răspuns: Dacă sursa de alimentare este deteriorată, poate suporta doar două plăci grafice. Înlocuirea sursei de alimentare va rezolva problema.
2.Problemă: Când două plăci grafice sunt introduse în sloturile plăcii grafice ale plăcii de bază, ecranul se aprinde și sistemul poate fi accesat. Cu toate acestea, atunci când sunt adăugate mai mult de două plăci grafice, sistemul nu poate fi pornit și nu poate porni în sistem.
Răspuns: Dacă sursa de alimentare este deteriorată, poate suporta doar două plăci grafice. Înlocuirea sursei de alimentare va rezolva problema.
1.1.2 Sursa de alimentare nu funcționează corect
Notă: „Nu funcționează corect” înseamnă că ventilatorul de răcire a procesorului de pe placa de bază nu se rotește, iar ventilatorul plăcii grafice nu se rotește.
1.Problemă: ventilatorul de răcire a procesorului nu se rotește, iar ventilatorul plăcii grafice nu se rotește.
Răspuns:
- Pasul 1: verificați dacă cablurile de alimentare cu 24-pin și 4-pin sunt conectate corect la placa de bază.
- Pasul 2: Verificați dacă cablul plăcii grafice al sursei de alimentare este conectat corect la placa grafică.
2.Problemă: După verificarea cablajului și confirmarea că totul este conectat corect, sistemul încă nu funcționează.
Răspuns: Este posibil să existe o defecțiune în interiorul sursei de alimentare. Înlocuirea sursei de alimentare va rezolva problema.
3.Problemă: alimentarea este întreruptă automat.
Răspuns: Utilizați un tester de alimentare pentru a verifica dacă tensiunea este stabilă. Înlocuiți sursa de alimentare dacă tensiunea este instabilă.
1.2.1 Funcționarea normală a plăcii grafice
Notă: Funcționarea normală se referă la rotirea corectă și la disiparea căldurii ventilatorului plăcii grafice.
1.Problemă: Toate plăcile grafice de pe rack funcționează normal, dar puterea de calcul poate rula doar pe unele dintre plăcile grafice.
Răspuns: Verificați dacă driverele pentru toate plăcile grafice sunt actualizate. (Faceți clic dreapta pe „Computerul meu” > „Proprietăți” > „Manager dispozitive” > „Adaptoare de afișare” pentru a vizualiza).
2.Problemă: După intrarea în sistem, apare o solicitare de eroare, așa cum se arată în Figura 1.
Răspuns: Această eroare sugerează că cardului îi lipsește un BIOS. Trebuie să reflashați BIOS-ul. (Reîncărcați placa grafică și reporniți sistemul).
3.Problemă: Vizualizați informațiile plăcii grafice în AMD-GPU și vă indică faptul că nu există VBIOS sau alte informații despre extensia plăcii video.
Răspuns: Acest prompt indică faptul că nu există VBIOS. Încercați să schimbați sloturile pentru carduri sau să utilizați un cablu prelungitor diferit.
1.2.2 Placa grafică nu poate funcționa normal
Problemă: Ventilatorul plăcii grafice nu se rotește corect și nu poate disipa căldura.
Răspuns:
- Pasul 1: Verificați dacă cablul prelungitor al plăcii grafice este conectat corect.
- Pasul 2: Înlocuiți cablul prelungitor dacă este necesar.
- Pasul 3: Verificați dacă cablul de alimentare pentru placa grafică este deteriorat sau nu este conectat corect.
- Pasul 4: Dacă placa grafică tot nu funcționează, este posibil să fie deteriorată.
1.3 Placa de bază
1.3.1 Funcționarea normală a plăcii de bază
Notă: Funcționarea normală se referă la funcționarea corectă a ventilatorului de răcire a procesorului.
Problemă: Nu se poate rula puterea de calcul a plăcii grafice în mod normal (după eliminarea problemelor cu placa grafică și sursa de alimentare).
Răspuns: Dacă atât placa grafică, cât și sursa de alimentare au fost verificate și funcționează corect, dar puterea de calcul este încă indisponibilă, problema poate fi cu slotul plăcii grafice de pe placa de bază.
1.3.2 Placa de bază nu poate funcționa
1.Problemă: ventilatorul de răcire a procesorului de pe placa de bază nu se rotește (după depanarea problemelor de alimentare).
Răspuns:
- Pasul 1: Verificați dacă cablul ventilatorului de răcire al procesorului este conectat corect la placa de bază.
- Pasul 2: Verificați dacă placa de bază este deteriorată.
2.Problemă: ventilatorul de răcire a procesorului se rotește intermitent.
Răspuns: După înlocuirea cipul CPU, testați dacă poate funcționa normal.







