
Nouă mașină de reluare BGA pentru repararea plăcilor Asic Hash
Acesta este un nou proiectat în 2022, care a fost actualizat de la vechiul DH-A2E, este mult mai inteligent, mai sigur, mai fiabil și mai eficient pentru BGA QFN și POP etc. de computer, placa hash și procesorul GPU al mașinii și așa mai departe.
Descriere
DH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor de hash Asic
Acestmodelul DH-A2E este proiectat matur, care are PLC pentru controlul mișcării, PID pentru calcularea temperaturii și
funcție de aliniere optică vizibilă pentru lipirea/montarea diferitelor cipuri.etc. Folosit în mașini de minerit, automobile,
telefon mobil și computer.etc. industrii pentru reparare sau asamblare.

Mașină de reluare BGA nou proiectată DH-A2E
1. Parametrul mașinii automate de reluare BGA pentru repararea plăcilor asic hash
| Alimentare electrică | 220V 50/60Hz |
| Putere nominală | 5000W |
| Puterea încălzitorului superior | 1200W |
| Puterea încălzitorului de jos | 1200W |
| putere IR | 2400W |
| Poziția PCB | Canalul în V, platforma PCB cu dispozitive de fixare este mobilă pe axa X |
| Controlul temperaturii | Calculare PID, termocuplu în buclă închisă |
| Precizia montajului | 0,001 mm |
| Spațiu minim pentru cip | 0,01 mm |
| Precizia temperaturii | 1 grad |
| Termocuplu | 1 buc (optional) |
| Afişa | 15 inci |
| Ecran tactil | 7 inci |
| Cameră optică | despărțire de culoare |
| Mişcare | Controlul PLC |
| Dimensiunea PCB | Min 10*10mm, Max 450*400mm |
| Dimensiunea cipului | 1*1~80*80mm |
| Dimensiune | 600*700*850mm |
| Greutate netă | 70 kg |
2. Aplicarea mașinii automate de reluare BGA.

Aceste cipuri BGA,PGA,POP,BQFP,QFN,SOT-223,PLCC,TQFP,TDFN,TSOP,PBGA,CPGA
ca mai sussunt o parte din ele care pot fi reparate de mașina automată de reprelucrare BGA
DH-A2E.mașină de reballat așchii
3.Fundamental al mașinii automate de reprelucrare BGAcu aliniere optică pentru montare

Există 2 încălzitoare cu aer cald pentru lipire sau deslipire și 1 zonă mare de încălzire IR pentru PCBa mare.
preîncălzit, ceea ce poate face cel mai sigur PCB protejat.mașină de reflow bga
4. Mișcarea mașinii automate de prelucrare BGApentru repararea computerului, a consolei gamel și a plăcii de bază a mașinii miner

Instalat cu PLC-ul Mitsubishi, care poate furniza o mișcare stabilă pentru montarea cipului (pe o placă de bază),
precizia mișcării este de până la 0,001 mm .irda smd bga stație de reluare
5. Alimentare electricăa stației de reparații auto BGA cu sistem optic de aliniere CCD pentru diverse cipuri și plăci de bază.

Tensiunea joasă furnizată de Meanwell poate garanta funcționarea fără probleme a întregii mașini.
6. PID pentru calcularea temperaturiia mașinii automate de prelucrare BGA DH-A2E

PID(derivată integrală proporțională)
Poate compensa abaterea temperaturii, ceea ce se poate asigura că precizia temperaturii mașinii este de până la
plus /- 1grad, prin urmare, chips-urile și mothebroard pot fi protejate de temperaturi mai ridicate.mașină automată de reballare bga
5..Service post-vânzarea mașinii de reprelucrare BGApentru repararea laptopului macbook iphone și a gpu-ului auto
Garanție: 12 luni sau mai mult (în funcție de cerințele clientului)
Modul de serviciu: asistență online sau apel video, este disponibil și trimiterea inginerilor la fața locului/depus.
Costul service: piese gratuite în perioada de garanție, service gratuit, dar un mic preț-cost după garanție.
mașină de lipit cu bile ICDH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor asic hashDH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor de hash AsicDH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor de hash Asic
6. Termenul de livrarede DH-A2E mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor de hash asic
Comanda minimă: 1 set, vă sugerăm să folosiți modul expres pentru o cantitate mai mică.
Dacă este disponibilă o cantitate masivă, transport maritim sau feroviar este disponibil.
EXW, FOB sau DAP și DDP etc. sunt OK.
7. Demo videoof DH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor asic hash
8. a lua legatura of DH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor asic hash
WhatsApp/Wechat/Mob: plus 86 157 6811 4827
Email: john@dinghua-bga.com
DH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor de hash Asic
DH-A2E Mașină automată de reluare BGA pentru repararea plăcilor de hash Asic
w






